لوکیشن ها

چطور از تهران به صفادشت بریم؟[ 7 روش + مترو، اتوبوس و شخصی]

بهترین روش رفتن از تهران به صفادشت

 • هر روزه افراد بسیار زیادی هستند که بنا به دلایل مختلفی از سمت تهران به صفادشت سفر می کنند. افراد در هنگام سفر خود، روش های مختلفی را در پیش رو دارند و می توانند با استفاده از وسیله های نقلیه متنوعی این مسیر را طی کنند. در ادامه به بررسی کامل این موضوع پرداخته ایم که چطور از تهران به صفادشت بریم؟ پس با در تهران همراه باشید.

  چطور با خودروشخصی از تهران به صفادشت بریم؟

  اگر می خواهید از تهران به صفادشت سفر کنید، بهترین کار استفاده از خودروشخصی است. شما می توانید از مسرهای مختلفی رانندگی کرده و از تهران خود را به صفا دشت برسانید. خودروشخصی نسبت به هر روش حمل و نقل دیگری راحت تر و بهتر بوده و باعث می شود تا شخص انعطاف پذیری بیشتری در برنامه سفر خود داشته باشد.

  چطور با خودروشخصی از تهران به صفادشت بریم

  به این صورت که در هر زمان که بخواهد و به هر تعداد که لازم باشد در مسیر توقف کند. البته فاصله تهران تا صفا دشت کم بوده (حدودا 50 کیلومتر) و شما با یک الی یک ساعت و نیم رانندگی می توانید به این شهر برسید.

  چطور با تاکسی از تهران به صفادشت بریم؟

  امروزه آژانس های مختلف تاکسی رانی در تهران دایر هستند که خدمات سفر برون شهری را برای مشتریان خود ارائه می دهند. شما می توانید با هر یک از این آژانس های تاکسی رانی که راحت تر هستید، از تهران به صفا دشت بروید.

  چطور با تاکسی از تهران به صفادشت بریم

  استفاده از تاکسی نیز می تواند مزایای خودروشخصی را به همراه داشته باشد و از طرفی دیگر شما در هنگام حضور در صفادشت نگرانی از بابت نگهداری از خودرو و پیدا کردن جای پارک مناسب نخواهید داشت.

  در ادامه انواع روش های مختلف استفاده از تاکسی برای سفر به صفا دشت را برای شما توضیح داده ایم.

  1- تاکسی برون شهری

  در پایانه مسافربری آزادی (ترمینال غرب) تاکسی های برون شهری آماده خدمات رسانی به مشتریان هستند. شما می توانید با مراجعه به ترمینال از این وسیله ها برای سفر به صفا دشت استفاده کنید. توجه داشته باشید که شما قادر هستید تا یک تاکسی را به طور کامل کرایه کرده و خود به تنهایی یا با خانواده به صفادشت سفر کنید.

  از طرفی دیگر برای کاهش هزینه های سفر می توانید تنها یک صندلی را کرایه کرده و با بقیه مسافر ها (ظرفیت تاکسی حداکثر 4 نفر است) سفر خود را انجام دهید.

  2- تاکسی درون شهری

  بسیاری از تاکسی های درون شهری خدمات سفر های برون شهری را نیز برای مشتریان خود عرضه می کنند. شما می توانید با آزانس های تاکسی تماس گرفته و درخواست سرویس به بیرون از تهران و به مقصد صفادشت را انجام دهید.

  توجه داشته باشید که تاکسی های درون شهری کرایه های بیشتری را نسبت به تاکسی های برون شهری برای سفر به صفادشت از شما درخواست می کنند. همچنین در این حالت نمی توانید تنها یک صندلی را کرایه کنید و حتما لازم است کل هزینه را خود پرداخت کنید.

  3- تاکسی اینترنتی

  امروزه تاکسی های اینرتنتی اسنپ و تپسی باعث راحتی در سفر های درون شهری شده اند. این سرویس های خدمات رسانی، به تازگی سفر های برون شهری (که فاصله نزدیکی با شهر مبدا دارند) را برای مشتریان خود به ارمغان آورده است. شما می توانید از هر یک از این اپلیکیشن ها استفاده کرده و مقصد خود را تعیین کنید تا راننده شما را از درب خانه خود سوار کرده و به صفا دشت برساند.

  در این مورد، تاکسی های اینترنتی راحتی بیشتری را برای مسافران به همراه دارند و از طرفی قبل از درخواست سرویس، می توانید از هزینه کامل سفر با خبر شوید.

  چطور با مسافرکش های شخصی از تهران به صفادشت بریم؟

  افراد بسیار زیادی در کنار میدان آزادی و نزدیک به ترمینال غرب حضور دارند که می توانند شما را به صفادشت ببرند. این افراد اغلب کرایه های کم تری نسبت به تاکسی های ترمینال برای سفر خود تعیین می کنند و برای کسانی که می خواهند، سفر اقتصادی تری داشته باشند، مناسب تر هستند.

  چطور با مسافرکش های شخصی از تهران به صفادشت بریم

  از طرفی دیگر باید توجه داشته باشید که برای این دسته از افراد هیچ نرخ مشخص و معینی تعیین نشده است. از این رو بهتر است قبل از اقدام به سفر از چندین مسافر کش، هزینه سفر را جویا شده و با راننده ای که هزینه مناسب تری درخواست می کند، سفر خود را انجام دهید.

  چطور با اتوبوس از تهران به صفادشت بریم؟

  استفاده از اتوبوس ها مزایای بسیار زیادی همچون امنیت سفر، هزینه کم، امکان استراحت در طول سفر و… را برای مسافران به همراه دارند. به همین دلیل نیز بسیاری از افراد تمایل دارند تا سفر خود را با اتوبوس انجام دهند. برای این کار تنها کافی است که به پایانه آزادی(ترمینال غرب) مراجعه کنید.

  چطور با اتوبوس از تهران به صفادشت بریم

   

  شما می توانید بلیط سفر خود را به دو صورت حضوری یا اینترنتی تهیه کنید. همه روزه تعداد زیادی اتوبوس از تهران به صفا درشت حرکت می کنند از این رو می توانید برنامه زمانی این سفر ها را دانسته و بهترین تایم را برای سفر خود با اتوبوس انتخاب کنید.

  رفتن به صفادشت با مترو

  رفتن به صفادشت با مترو

  در حال حاضر برای صفادشت ایستگاه مترو وجود ندارد و از طریق مترو نمیتوان به این شهر رفت. اما اقدامات لازم برای راه‌اندازی متروی آن در غرب تهران کلید خورده که در آینده شاهد افتتاح آن خواهیم بود.بنابراین پیشنهاد ما استفاده از روش های دیگر ذکرشده برای سفر به صفادشت است.

  چطور با موتورسیکلت از تهران به صفادشت بریم؟

  موتورسیکلت نیز یکی دیگر از وسیله های نقلیه است که می توانید با استفاده از آن به شهر صفادشت سفر کنید. استفاده از موتورسیکلت می تواند یک تجربه جدید و بی نظیری را برای شما به همراه داشته باشد و لذت سفر را برایتان دوچندان کند.

  چطور با موتورسیکلت از تهران به صفادشت بریم

  همچنین اگر جاده ترافیک سنگینی داشته باشد، بی شک با استفاده از موتورسیکلت راحت تر می توانید به مقصد خود برسید. البته بایستی توجه داشته باشید که قبل از سفر با موتورسیکلت باید از سلامت کامل وسیله خود اطمینان حاصل کنید و تجربه و تسلط کافی را بر روی موتورسیکلت داشته باشید.

  رفتن از تهران به صفادشت با دوچرخه

  حرکت از تهران به سمت صفادشت با دوچرخه، یکی دیگر از روش های سفر است. البته این روش عمومی نبوده و توصیه نمی شود. چرا که در وهله اول آمادگی فیزیکی و ذهنی بالایی نیاز داشته و در وهله بعدی نیز بایستی تبحر کافی را در دوچرخه سواری داشته باشید.

  رفتن از تهران به صفادشت با دوچرخه

  به همین خاطر نیز استفاده از دوچرخه برای سفر به صفادشت تنها برای افرادی مناسب است که سابقه دوچرخه سواری حرفه ای داشته و می خواهند یک چالش جدید را برای خود داشته باشند.

  هزینه سفر از تهران به صفادشت

  هزینه سفر از تهران به صفادشت برای بسیاری از افراد یک موضوع مهم است. چرا که آن ها دوست دارند با کم ترین هزینه ممکن، سفر خود را انجام دهند. به طور کلی به دلیل مسافت کم بین این دو شهر، هزینه های کمی نیز برای سفر نیاز است. از این رو نباید دغدغه ای از بابت هزینه ها داشته باشید.

  هزینه سفر از تهران به صفادشت

  اما نمی توان یک مبلغ مشخص و معین را برای هزینه های سفر بین این دو شهر تعیین کرد. چرا که عوامل مختلف و متنوعی همچون نوع وسیله نقلیه، مسیر سفر، زمان سفر و… بر روی هزینه ها تاثیر می گذارند.

  مدت زمان سفر از تهران به صفادشت

  مدت زمان سفر از تهران به صفادشت

  صفادشت با تهران در حدود 50 کیلومتر فاصله دارد. در بهترین حالت و بدون در نظر داشتن ترافیک حدودا 1 ساعت این سفر به طول می انجامد. اما بایستی شرایط واقعی همچون حجم ترافیک، مسیر انتخابی و نوع وسیله نقلیه نیز در نظر گرفته شود. به همین دلیل نیز مدت زمان سفر از تهران به صفادشت حدود 1 الی 2 ساعت به طول می انجامد.

  بهترین زمان برای سفر از تهران به صفادشت

  بهترین زمان برای سفر از تهران به صفادشت

  اگر می خواهید در ترافیک نباشید و به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن به صفادشت برسید بهتر است سفر خود را در روز های تعطیل و آخر هفته ها انجام دهید. چرا که در این بازه زمانی، ترافیک بسیار کم تر است. از طرفی دیگر در روزهای عادی هفته می توانید در ساعت های اولیه صبح یا شب هنگام سفر خود را انجام دهید.

  مقایسه انواع روش های سفر از تهران به صفادشت

  افراد همواره به دنبال آن هستند که بهترین روش سفر به صفادشت را پیدا کنند به همین دلیل نیز دوست دارند تا مقایسه ای بین روش های مختلف در دسترس داشته باشند. در واقع هر کدام از این روش ها یک سری مزایا و یک سری معایب دارند. سفر با اتوبوس می تواند اقتصادی تر باشد.

  مقایسه انواع روش های سفر از تهران به صفادشت

  از طرفی دیگر استفاده از خودرو شخصی و تاکسی باعث می شود تا شما سفر راحت تری داشته باشید و در زمان سریع تری به مقصد برسید. دوچرخه سواری و استفاده از موتورسیکلت نیز باعث می شوند تا جذابیت های سفر برای شما دو چندان شود.

  بهترین مسیر ها برای سفر از تهران به صفادشت

  از آن جایی که هران شهر بسیار بزرگ و شلوغی است. مسیر های مختلفی در پیش روی افراد وجود دارد تا بتوانند به شهر صفادشت سفر کنند. هر یک از این مسیر ها برای افرادی که در مناطق مشخصیاز تهران زندگی می کنند، مناسب تر است. در ادامه بهترین مسیر های سفر از تهران به صفادشت را برای شما ذکر کرده ایم.

  بهترین مسیر ها برای سفر از تهران به صفادشت

  1- مسیر اتوبان تهران – کرج – قزوین (اتوبان آزادگان)

  از طریق این مسیر، می‌توانید از اتوبان آزادگان شروع کنید و به سمت شهر قزوین حرکت کنید تا به خروجی صفادشت برسید. استفاده از این مسیر برای ساکنین غرب تهران بسیار مناسب است.

  2- مسیر جاده مخصوص کرج

  اگر ساکن جنوب و جنوب غرب تهران هستید، می‌توانید از طریق جاده مخصوص به سمت کرج رفته و سپس از طریق خروجی‌های منتهی به صفادشت ادامه دهید.

  3- مسیر شهرک غرب و اتوبان شهید همت

  افرادی که در شمال و شمال غرب تهران هستند و قصد سفر به صفادشت را دارند می‌توانند از طریق اتوبان شهید همت به سمت اتوبان کرج حرکت کرده و آنگاه به سمت صفادشت بپیچند.

  جمع‌بندی چطور از تهران به صفادشت بریم

  روش های مختلفی برای سفر از تهران به صفادشت وجود دارد. از این رو بهتر است تا افراد در ابتدا شرایط خود را بررسی کرده و متناسب ترین روش را برای سفر خود انتخاب کنند. توجه داشته باشید که هیچ یک از روش های سفر به صفادشت نسبت به دیگری برتری ندارند، بلکه از مزایای منحصر به فردی برخوردار هستند. به همین دلیل نیز حتما لازم است تا افراد متناسب با شرایط خود، یک روش را برای سفر انتخاب کنند.

  با امتیاز به مقاله از ما حمایت کنید😍

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۷ رای

  مدیر تیم نویسندگی

  این مقاله به کوشش اعضای تیم محتوای سایت در تهران تولید شده است. ممنون میشویم با نظرات و بازخوردهایتان تیم "درتهران" را در انتشار هرچه بهتر محتواهای مفید و کاربردی یاری دهید.

  نوشته های مشابه

  1 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا