لوکیشن ها

چطور از تهران به شهریار بریم؟ [5 روش، اتوبوس و ماشین+هزینه]

بهترین روش رفتن از تهران به شهریار کدام است؟

 • اگر در تهران زندگی می کنید بنا به هر دلیل ممکن است که قصد سفر به شهریار را داشته باشید. خوشبختانه راه و روش های بسیار زیادی برای سفر از تهران به شهریار وجود دارد و شما می توانید ایده آل ترین راه را برای خود انتخاب کنید. در ادامه در پاسخ به سؤال چطور از تهران به شهریار بریم بهترین روش های رفتن را معرفی کردیم.

  چطور با ماشین شخصی از تهران به شهریار بریم؟

  شاید بتوان گفت یکی از ساده‌ترین و بی درد سرترین راه ها برای سفر از تهران به شهریار، استفاده از خودرو شخصی است. برای این کار شما بایستی فاصله حدودا 35 کیلومتری را رانندگی کنید. توجه داشته باشید که زمان رسیدن از تهران به شهریار با ماشین شخصی به عوامل مختلفی مانند روز تردد، وضعیت ترافیک و… بستگی دارد.

  چطور با ماشین شخصی از تهران به شهریار بریم؟

  اما به طور معمول شما می توانید در بازه زمانی بین 45 تا 60 دقیقه با استفاده از ماشین شخصی خودتان را از تهران به شهریار برسانید.

  چطور با اتوبوس از تهران به شهریار بریم؟

  افرادی که تمایل دارند تا با وسیله های حمل و نقل عمومی، به شهریار سفر کنند می توانند از اتوبوس استفاده کنند. هر روزه تعداد قابل توجهی سفر از تهران به شهریار در جریان است و شما مشکلی از بابت پیدا کردن اتوبوس نخواهید داشت. زمان سفر با اتوبوس بستگی به ترافیک دارد. اما معمولاً بین ۱ تا ۱٫۵ ساعت زمان نیاز است.

  چطور با اتوبوس از تهران به شهریار بریم؟

  جهت استفاده از اتوبوس برای سفر به شهریار، بایستی به میدان آزادی رفته و از آن جا به اتوبوس های شهریار سوار شوید.برای سفر به شهریار نیازی به خرید بلیط نیست. فقط تنها کافی است تا در اتوبوس بنشینید و هزینه آن را به صورت نقدی پرداخت کنید.

  رفتن از تهران به شهریار با تاکسی های خطی

  استفاده از مسافرکش های شخصی (تاکسی های خطی) بهترین گزینه برای افرادی است که ماشین شخصی نداشته و تمایل دارند تا سریع تر و راحت تر به شهریار سفر کنند. ماشین های شخصی زیادی در میدان آزادی و در کنار اتوبوس های شهریار تردد می کنند و شما می توانید با پرداخت هزینه به راننده با اتومبیل شخصی به شهریار بروید.

  توجه داشته باشید که سفر با مسافر کش ها باعث می شود تا در زمان کوتاه تری به شهریار برسید. اما هزینه های آن ها بیشتر از اتوبوس است.

  رفتن از تهران به شهریار با تاکسی های خطی

  چگونه با مترو به شهریار برویم؟

  برای طی کردن فاصله تهران تا شهریار می توانید از مترو هم استفاده کنید. برای این کار لازم است تا سوار خط تجریش – کهریزک شده و سپس در ایستگاه شاهد از مترو پیاده شوید. پس از آن خط خود را به سمت پرند تغییر داده و در نهایت در ایستگاه فرودگاه امام خمینی از مترو پیاده شوید. حال تنها کافی است تا از طریق تاکسی هایی که در آن جا حضور دارند، به شهریار بروید.

  چگونه با مترو به شهریار برویم؟

  توجه داشته باشید که مترو تهران هیچ ایستگاهی را در شهریار ندارد و حتما لازم است تا بخشی از مسیر را با تاکسی بروید. البته تاکسی هایی که در این مسیر هستند، نزدیک مترو فرودگاه امام خمینی تردد می کنند و کرایه بسیار کمی گرفته و در چند دقیقه شما را به شهریار می رسانند.

  مسیر های مختلف تهران به شهریار

  مسیر های مختلف تهران به شهریار

  تهران با توجه به گستردگی و تراکم جمعیت بالا، دارای جاده ‌ها و مسیرهای متنوعی برای سفر های بین‌ شهری است. در صورتی که تمایل داشته باشید تا از تهران به شهریار سفر کنید، مسیر های مختلفی را پیش رو خواهید داشت. در ادامه این مسیر ها را برای شما شرح داده و بیان خواهیم کرد که کدام مسیر برای چه منطقه ای از تهران مناسب تر است.

  رفتن به شهریار از مرکز یا جنوب تهران

  رفتن به شهریار از مرکز یا جنوب تهران

  اگر در مرکز یا جنوب تهران هستید، مسیر دسترسی به آزادراه تهران – ساوه یکی از سریع ‌ترین راه‌ ها برای شما به شهریار است. شما می می‌توانید از طریق بزرگراه آزادگان مسیر خود را به سوی شهریار شروع کنید. این مسیر برای رانندگی کم‌ترافیک و سریع مناسب است و دارای علائم راهنمایی مناسب برای خروجی‌ها به سمت شهریار است.

  رفتن به شهریار از شرق تهران

  رفتن به شهریار از شرق تهران

  شهروندان شرق تهران می‌توانند از مسیر بزرگراه امام علی (ع) استفاده نمایند تا بتوانند در سریع ترین زمان ممکن به شهریار برسند. با پیمودن این بزرگراه به سمت جنوب به بزرگراه آزادگان بپیوندند و سپس از طریق مسیر اتصالی بین بزرگراه آزادگان و آزادراه تهران – ساوه به سمت شهریار حرکت کنند.

  رفتن به شهریار از شمال تهران

  رفتن به شهریار از شمال تهران

  برای ساکنین شمال تهران، بزرگراه همت می‌تواند یکی از بهترین مسیرها به شهریار باشد. برای رفتن به شهریار تنها کافی است تا ابتدا بزرگراه همت را به سمت غرب تهران پیمایش ‌کنید و پس از آن از طریق ادامه به سمت غرب و عبور از شهر قدس، به شهریار برسید.

  رفتن به شهریار از غرب تهران

  رفتن به شهریار از غرب تهران

  ساکنین غرب تهران می توانند به راحت ‌ترین شکل ممکن به شهریار دسترسی داشته باشند. برای این کار تنها کافی است تا از طریق بزرگراه خلیج فارس به سمت جنوب حرکت کنید تا به بزرگراه آزادگان برسید. این بزرگراه شما را به مسیرهای مستقیم متصل به آزادراه تهران – ساوه می‌رساند که از آنجا می‌توانید به راحتی به شهریار دسترسی پیدا کنید.

  مقایسه روش های مختلف سفر از تهران به شهریار

  مقایسه روش های مختلف سفر از تهران به شهریار

  به طور کلی می توان گفت سه روش مختلف برای سفر از تهران به شهریار وجود دارد. هر یک از این روش ها را به طور کامل برای شما شرح دادیم. اما در مورد مقایسه هر یک از آن ها با یکدیگر می توان گفت، استفاده از خودرو شخصی راحت ترین انتخاب برای هر فردی است و با این کار زمان کم تری را برای رسیدن به شهریار صرف خواهید کرد.

  اما این نکته را نیز باید در نظر بگیرید که استفاده از حمل و نقل عمومی هزینه های کم تری داشته و نگرانی بابت جای پارک خودرو خود نخواهید داشت.

  هزینه سفر از تهران به شهریار

  هزینه سفر از تهران به شهریار

  هزینه سفر از تهران به شهریار با توجه به نوع روش انتخابی برای این کار تعیین می شود. اما به طور کلی می توان گفت تردد از تهران به سمت شهریار، هزینه چندانی نداشته و شما می توانید با کم ترین هزینه ممکن از تهران به این شهر زیبا سفر کنید.

  بهترین زمان برای مسافرت از تهران به شهریار

  ترافیک همیشه به عنوان یک مشکل اصلی و اساسی برای ساکنین تهران بوده است. در این زمینه نیز افراد دوست دارند در ساعت های زمانی به شهریار سفر کنند که به ترافیک نخورند تا بتوانند در سریع ترین زمان ممکن به این شهر برسند.

  چطور از تهران به شهریار بریم

  بهترین زمان برای سفر از تهران به شهریار برای اجتناب از ترافیک، معمولاً در ساعات اولیه صبح قبل از شروع ساعت اداری است یا در اواخر شب پس از پایان ساعت پیک است. شایان ذکر است که تردد بین این دو شهر در اواسط روز، به خصوص در روزهای آخر هفته و ایام تعطیل می‌تواند با ازدحام ترافیکی همراه باشد. به همین دلیل نیز بهتر است تا حتی الامکان از سفر به شهریار در این بازه های زمانی اجتناب کنید.

  همچنین به شما توصیه می کنیم تا وضعیت ترافیکی جاده‌ ها را قبل از حرکت با استفاده از نقشه‌های آنلاین یا اپلیکیشن‌های مسیریاب مانند Waze یا Google Maps بررسی کنید.

  جمع بندی چطور از تهران به شهریار بریم

  همان طور که توضیح دادیم، راه و روش های مختلفی برای چطور از تهران به شهریار بریم رفتن وجود دارد. هزینه و زمان لازم برای هر کدام از این روش ها نیز با یکدیگر متفاوت است. به طور کلی بهتر است هر شخصی متناسب با شرایط خود، یکی از روش های گفته شده را انتخاب کرده و به سفر از تهران به شهریار اقدام کند.

  با امتیاز به مقاله از ما حمایت کنید😍

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۳ رای

  تیم نویسندگی در تهران

  این مقاله به کوشش اعضای تیم محتوای سایت در تهران تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

  نوشته های مشابه

  2 دیدگاه

  1. به شهریار رفتن هزینه زیادی نمیبره با ماشین شخصی به نظرم خیلی بهتره . شهریار جاهای دیدنی خیلی زیبایی داره

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا