لوکیشن ها

نحوه اجاره غرفه در مترو تهران [مدارک+شرایط و قیمت ها]

قیمت اجاره غرفه در مترو تهران چه قدر است؟

 • ایستگاه های مترو یکی از پر تردد ترین مکان های شهر تهران پس اجاره غرفه در مترو تهران میتوانید بهترین گزینه برای رونق کسب و کار شما باشد. هر روزه و در طول ساعات شبانه روز افراد بسیار زیادی از مترو برای حمل و نقل درون شهری خود استفاده می کنند. به همین دلیل نیز بساط کسب و کار در داخل مترو بسیار رایج است.

  بسیاری از افراد و کاسبان تمایل دارند تا غرفه ای را در یکی از ایستگاه های مترو تهران اجاره کرده و به فروش محصولات خود بپردازند. اما روال این کار را نمی دانند. به همین دلیل نیز ما در این مقاله به بررسی کامل نحوه اجاره غرفه در مترو تهران پرداخته ایم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

  مدارک لازم
  1- اطلاعات لازم برای اجاره غرفه مترو در تهران
  2- میزان اجاره و شرایط پرداخت برای اجاره غرفه مترو
  3-  پر کردن فرم تقاضای اجاره غرفه در مترو
  4- ارائه فرم تقاضا، مدارک و اسناد لازم
  5- قرار داد اجاره غرفه در متروی تهران

  برای اجاره غرفه در مترو شهر تهران لازم است تا مراحلی را به ترتیب طی کنید تا در صورت برخورداری از شرایط تعیین شده، غرفه ای برای شما اختصاص داده شود. در ادامه این مقاله از سایت در تهران قصد داریم تمام این مراحل را به صورت کامل به شما توضیح داده و شما را از نحوه اجاره غرفه در مترو تهران آگاه سازیم.

  اطلاعات لازم برای اجاره غرفه مترو در تهران

  سالانه سیاست های جدید و قوانینی برای اجاره غرفه ها وضع می شود. به این دلیل نیز لازم است تا در ابتدا به صورت حضوری به سازمان بهره‌برداری مترو تهران مراجعه کرده و اطلاعات بروز در رابطه با شرایط و مدارکی که برای اجاره غرفه تعیین شده است را به دست آورید.

  همچنین شما می توانید برای راحتی حال خود و صرفه جویی در زمان، این اطلاعات را با مراجعه به وب سایت رسمی مترو تهران نیز بدست آورید. اما به طور کلی، غرفه های واقع در ايستگاه هاي مترو از طريق مزايده عمومي واگذار مي گردد.

  شركت در مزایده برای عموم مردم آزاد بوده و زمان دریافت اسناد مزایده از طریق روزنامه های کثیر الانتشار و وب سایت شركت بهره برداری به آدرس metro.tehran.ir اعلام می گردد. تمامی مراحل برگزاری مزایده از دریافت و تحویل اسناد تا بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه ستاد به آدرس www.setadiran.ir انجام می گردد.

  همچنين متقاضيان مي توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر در ساعات اداري با شماره تلفن هاي 48985411 يا 48985403 تماس حاصل فرمايند. شايان ذكر است در صورت تمايل به مراجعه حضوري جهت كسب اطلاعات متقاضيان مي توانند به آدرس: تهران، ايستگاه متروي صادقيه، سالن همکف، اتاق شماره 25، مديريت درآمد و توسعه تجاري مراجعه فرمايند.

  بخوانید
  طرح ترافیک تهران نرخ عوارض،خرید طرح + آخرین تغییرات

  میزان اجاره و شرایط پرداخت برای اجاره غرفه مترو

  اطلاع از میزان اجاره و شرایط پرداخت

  مهم ترین و اساسی ترین مسئله در اجاره غرفه در مترو تهران، بررسی اجاره و شرایط پرداخت آن است. شما بایستی به طور کامل از میزان اجاره و شرایط پرداخت آن آگاه شده و میزان سود دهی غرفه را با توجه به مکان (ایستگاه) ای که دارد ارزیابی کنید. در صورتی که تجربه و دانش شما بر این پایه بود که می توانید با اجاره غرفه، سود دهی داشته باشید، اقدام به اجاره غرفه کنید.

  به عنوان یک نکته بسیار مهم در نظر داشته باشید که هزینه اجاره غرفه در مترو تهران یکسان نبوده و قیمت ها بر اساس ایستگاه مترو و میزان تردد جمعیت و شلوغی آن، متغیر است.

  پر کردن فرم تقاضای اجاره غرفه در مترو

  بعد از آگاهی از شرایط و در صورتی که تمایل داشتید غرفه ای را اجاره کنید، لازم است تا فرم هایی که برای این منظور توسط سازمان بهره‌برداری مترو تهران آماده شده اند را تهیه کرده و آن ها را به صورت کامل پر کنید. این فرم ها در وب سایت بهره‌برداری مترو موجود بوده و به راحتی قابل دسترس هستند.

  این فرم ها شامل موارد زیر می باشند:

  • فرم درخواست اجاره غرفه
  • فرم تایید هویت شرکت کننده
  • فرم قرارداد اجاره
  • فرم ثبت اطلاعات مالی
  • فرم ارزیابی ایمنی و ریسک
  • فرم تایید مفاد قوانین نمایشگاه
  • فرم درخواست امکانات و خدمات اضافی

  ارائه فرم تقاضا، مدارک و اسناد لازم

  بعد از پر کردن فرم ها لازم است تا آن ها را همراه با مدارک و اسناد خواسته شده به سازمان بهره‌برداری از مترو تحویل دهید. اسناد و مدارکی که برای این کار از شما درخواست می شود، عبارت اند از:

  • شناسنامه
  • کارت ملی
  • جواز کسب
  • آخرین فیش حقوقی
  • گواهی سوء پیشینه
  • مدارک مربوط به ثبت شرکت (در صورت نیاز)

  توجه داشته باشید که بسته به شرایط هر فرد و کسب و کاری که در غرفه مترو می خواهد شروع کند، ممکن است مدارک دیگری نیز از سوی سازمان درخواست شود. به همین دلیل علاوه بر تهیه این مدارک، بایستی تمام اسناد مد نظر را از طریق خود وب سایت سازمان مشاهده کرده و مدارک را به طور کامل و بدون نقض در اختیار آن ها قرار دهید.

  قرار داد اجاره غرفه در متروی تهران

  پس از ارسال مدارک و فرم ها مدت زمانی لازم است تا در انتظار تایید باشید. پس از آن که درخواست شما مورد قبول واقع شد، می توانید قرار داد اجاره را امضا کرده و کسب و کار خود را شروع کنید. به عنوان یک نکته بسیار مهم به شما توصیه می کنیم که حتما متن قرار داد را با دقت خوانده و از تمام شرایط درج شده در قرار داد به طور کامل آگاه شوید.

  تحویل غرفه و شروع کسب و کار

  تحویل غرفه و شروع کسب و کار

  بعد از عقد قرار داد، یک زمان برای تحویل غرفه مشخص می شود. حال کافی است که در زمان معلوم غرفه خود را تحویل گرفته و فروش محصولات یا ارائه خدماتتان را شروع کنید. به عوان یک نکته مهم در نظر داشته باشید که اگر شکل و ظاهر غرفه شما زیبا باشد و محصولاتتان کیفیت لازم را داشته باشد، بی شک فروش شما نیز بهتر خواهد بود.

  بخوانید
  لیست و کنسولگری ها و سفارتخانه های تهران (آدرس، تلفن)

  هزینه لازم برای اجاره غرفه در مترو تهران

  اگر قصد دارید تا در مترو تهران غرفه ای را اجاره کنید، بی شک یکی از مهم ترین پارامترهایی که باید به آن توجه داشته باشید، هزینه اجاره آن است. قیمت همه غرفه ها در مترو تهران یکسان نبوده و دارای اختلافات زیادی با هم هستند. در ادامه عوامل موثر بر قیمت این غرفه ها را به طور کامل تر برای شما شرح داده ایم.

  موقعیت اجاره غرفه مترو

  موقعیت یک غرفه در مترو تهران به طور قابل توجهی بر قیمت اجاره تاثیر می گذارد. در واقع غرفه ‌هایی که در نزدیکی ورودی ‌ها، خروجی ‌ها، یا در مراکز پرتردد قرار دارند گران ‌تراز بقیه غرفه ها هستند.

  از طرفی دیگر ایستگاه مترو نیز یکی از دیگر عواملی است که قیمت اجاره غرفه را تحت تاثیر قرار می دهد. به طوری که غرفه هایی که در ایستگاه های مهم و شلوغ و ایستگاه هایی که تقاطع چند خط هستند، مانند ایستگاه های بهشتی، دروازه دولت، تئاتر شهر و… از قیمت های بالاتری برخوردارند.

  اندازه و متراژ غرفه برای اجاره در متروی تهران

  اندازه و متراژ غرفه

  غرفه های موجود در مترو تهران همگی به یک اندازه نیستند و ابعاد آن ها با هم دیگر متفاوت است. هر چقدر یک غرفه ابعاد و اندازه بیشتری داشته باشد، هزینه لازم برای اجاره آن نیز بالاتر می رود. اندازه غرفه‌ها در مترو تهران معمولاً بین 2 تا 20 متر مربع متغیر است.

  فصل و تقاضای بازار برای اجاره غرفه در مترو

  تغییرات فصلی و نوسانات تقاضا هم می‌توانند قیمت اجاره غرفه ‌ها در مترو تهران را تحت تاثیر قرار دهد به عنوان مثال در فصول پر تردد مانند فصل تابستان یا در هنگام نوروز که جمعیت زیادی برای مسافرت به تهران می آیند، افراد بیشتری علاقه مند هستند تا غرفه ای را در مترو اجاره کرده و محصولات خود را به نمایش بگذارند. در این صورت و به دلیل افزایش تقاضا برای اجاره غرفه، هزینه های لازم برای این کار نیز افزایش می یابد.

  آیا اجاره غرفه در مترو تهران به صرفه است؟

  اجاره غرفه در مترو تهران و سرمایه گذاری بر روی این کار برای فروش محصولات همانند شروع هر کسب و کار دیگری ریسک ها و چالش های خود را دارد. افراد بسیار زیادی با اجاره غرفه در متروی این شهر و فروش محصولات خود، سود های بسیار زیادی را کسب کرده اند. از طرف دیگری بسیاری از افراد نتوانستند کسب و کار خود را ادامه دهند و غرفه را بعد از اتمام قرار داد با متحمل شدن ضرر و زیان مالی تحویل داده اند.

  از این رو اجاره غرفه در مترو تهران و میزان سود و زیان این کار، کاملا بستگی به شما، محصولاتتان و نحوه فروشتان دارد. اگر از کسب و کار و کاسبی سر در می آورید و تجربه کافی را دارید، مترو می تواند فرصت بی نظیری را برای شما فراهم کند تا هر روزه افراد بسیار زیادی محصولات شما را دیده و در صورت پسند، از شما خرید کنند.

  نتیجه گیری در مورد اجاره غرفه در متروی تهران

  اجاره غرفه در مترو تهران فرایند چالش برانگیز و وقت گیری است. اما شما می توانید با انجام کار های گفته شده در این مقاله، به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن، یک غرفه را در یکی از ایستگاه های مترو شهر تهران اجاره کنید.

  بخوانید
  بهترین بیمارستان خصوصی در تهران [آدرس و تلفن] لیست 50تایی

  به دلیل تردد بسیار بالای افراد در ایستگاه های مترو، فروش محصولات در این مکان می تواند برای شما بسیار سود ده و پر بازده باشد. اما مانند هر کسب و کار دیگری، قبل از اقدام به اجاره غرفه بایستی تمام شرایط را به طور کامل بسنجید.

  سوالات متداول نحوه اجاره غرفه در متروی تهران

  غرفه‌های واقع در ايستگاه‌هاي مترو از چه طريق واگذاری می‌شوند؟

  به صورت حضوری به سازمان بهره‌برداری مترو تهران مراجعه کرده یا با مراجعه به وب سایت رسمی مترو تهران اطلاعات لازم را بدست آورید اما به طور کلی، از طريق مزايده عمومي واگذار مي گردد.

  قیمت اجاره غرفه در مترو چقدر است؟

  قیمت همه غرفه ها در مترو تهران یکسان نبوده و دارای اختلافات زیادی با هم هستند. موقعیت غرفه و اندازه و متراژ آن بر روی قیمت غرفه اثر می‌گذارد.

  راه اندازی چه غرفه‌هایی را در مترو ممنوع است؟

  ايجاد كاربري‌هاي آرايشگاه زنانه و امور مرتبط با آن، عرضه حيوانات، مواد منفجره و محترقه، رنگ، تينر، مواد شيميايي و آتش زا، انواع سلاح سرد و گرم، انواع دخانيات و لوازم مرتبط با آن، آهنگري، نجاري و شيشه بري در اماكن مترو ممنوع مي‌باشد.

  با امتیاز به مقاله از ما حمایت کنید😍

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۱۷ رای

  تیم نویسندگی در تهران

  این مقاله به کوشش اعضای تیم محتوای سایت در تهران تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

  نوشته های مشابه

  5 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا