آموزشگاه

10 بهترین آموزشگاه پاراگلایدر در تهران[شرایط و قیمت]

معرفی ٖآموزشگاه پاراگلایدر در تهران اطلاعات تماس و آدرس

 • از دیر باز پرواز آرزوی انسان بوده و همواره در تلاش است تا به هر صورت آن را تجربه کند. یکی از روش هایی که انسان می تواند با آن لذت پرواز را تجربه کند، پاراگلایدر است. در حین این پرواز، می توان ساعت ها در هوا ماند، کیلومتر ها حرکت کرد و از دیدن مناظر لذت برد. در زیر بهترین آموزشگاه پاراگلایدر در تهران را بررسی و معرفی کردیم.

  آن چه در این محتوا میخوانید پنهان
  ردیف  نام آموزشگاه پاراگلایدر در تهران شماره تماس آدرس نام مربی
  1 آموزش پاراگلایدر فخرایی 44326668 بالاتر از شهران، همت غربی اتی شهر، میدان دانش، سایت پرواز
  2 پاراگلایدر زندیه تهران 09122846375 کیلومتر ١٧ اتوبان تهران -کرج، بعد از ایران خودرو، بلوار شهید اردستانی، خیابان دانش، میدان دانش، سایت پروازی همت امیر زندیه
  3 پاراگلایدر امید علی تهران 09125464037 سایت پرواز شهران رضا امید علی
  4 پاراگلایدر پرشین پارا تهران 09121051004 09125306147 اتوبان همت غرب-شهید اردستانی-میدان دانش-سایت شهید عسگری چادر سبز رنگ

  انتهای جنت آباد شمالی بالاتر از سیمان بلیوار جنب شرکت واحد چادر سایت محمد ناظری چادر سبز رنگ

  مهدی کوهی
  5 باشگاه پاراگلایدر تهران 44663698 09128174543 شهرک اکباتان، فاز یک، بلوک آ5، ورودی یک، طبقه 8، واحد 30
  6 انجمن ورزش های هوایی ایران 44739075 مجموعه ورزشی آزادی، جنب زمین شماره دو فوتبال، ساختما بهداری، انجمن ورزش های هوایی ایران
  7 پاراگلایدر خلبان عیسی زاده 09123183477 تهران، دماوند، چنار شرقی
  8 پاراگلایدر تهران (همت) 09128174543 استاد معین، میدان دانش وردآورد مهدی نقدی پری

  پاراگلایدر از جمله ورزش های هوانوردی است که از طریق دو بال بزرگ و بدون موتور، این امکان را به انسان می دهد که تجربه کاملا متفاوتی از پرواز را داشته باشد.

  برای افراد مبتدی که می خواهند پرواز با پاراگلایدر را یاد بگیرند آموزش در کنار مربی و با راهنمایی های آن صورت می گیرد و بدین صورت روش یادگیری آسان خواهد بود. در صورتی که این امر برای افراد حرفه ای بسیار پیچیده است.

  پاراگلایدر امید علی تهران

  پاراگلایدر امید علی تهران

  این مجموعه از سال 1383 فعالیت خود را به صورت حرفه ای در شهر تهران شروع کرد اما پس از مدتی در شهرهای دیگر نیز گسترش پیدا کرد. این مجموعه حرفه ای، دوره های آموزشی انواع پاراگلایدر و موتورگلایدر را با حضور اساتید خبره و کاربلد برگزار می کنند و علاقه مندان و مربیان قابل بسیاری را در این زمینه تربیت کرده است.

  دوره مبتدی پاراگلایدر در این مجموعه به طور تقریبی 20 جلسه و هزینه آن 10 میلیون تومان است. علاقه مندان این رشته ورزشی باید این نکته را مدنظر قرار دهند که تعدادِ جلسات آموزشی می تواند متغیر باشد و بستگی به میزان تمرینات و پیشرفت شرکت کننده دارد.

  برای شرکت در این دوره تجهیزاتی نظیر صندلی مخصوص پرواز، چتر، کلاه مخصوص پرواز و بیسیم نیاز است که مربی فراهم می کند و به عهده ی مربی خواهد بود و شرکت کننده نیاز است کفش و لباس مناسب تمرین را به همراه داشته باشند.

  در رابطه با بیمه هنرجو می توان گفت که در طول این دوره، هنرجو تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی مربی است. برای ثبت نام در این دوره کپی شناسنامه، کارت ملی و ۳ قطعه عکس رسمی نیاز می باشد.

  دوره متوسط یا مستقل این آموزشگاه به طور تقریبی 20 جلسه و شهریه آن 15 میلیون تومان است. برای جلسات تئوری این دوره، مطالب از طریق فیلم های آموزشی و جزوات و کتاب های معتبر آموزش داده می شود. همچنین در این دوره، بیمه شرکت کننده همان بیمه مسئولیت مدنی مربی است. در پایان این دوره، گواهینامه از طرف سازمان هواپیمایی کشوری، انجمن ورزش های هوایی و Appi  سوئیس به افراد اعطا می گردد.

  دوره حرفه ای مانند دو دوره گفته شده در بالا حدودا 20 جلسه است و شهریه این دوره 20 میلیون تومان می باشد. علاقه مندان پس از اتمام این دوره از طرف سازمان هواپیمایی کشوری، انجمن ورزش های هوایی وAppi  سوئیس گواهینامه دریافت می کنند.

  در این دوره حدودا ۲۵ پرواز را هنرجو انجام خواهد داد که در پایان این تعداد پرواز هنرجو با توجه به مسئولیت و برنامه های واگذار شده به خود باید به تنهایی بتواند پرواز خود را کنترل و به پایان برساند.

  مجموعه پاراگلایدر امید علی تهران تور های پرواز تفریحی دو نفره پاراگلایدر را به همراه مربی نیز برگزار می کند. این تور ها با عنوان پرواز تندم به مدت زمان ۳۰ تا ۴۵ دقیقه است. علاقه مندان می توانند این تور را در کنار استاد رضا امید علی داشته باشند.

  برای تجربه این نوع پرواز با پاراگلایدر نیاز به آموزش خاصی نیست و در عرض کمتر از چند دقیقه می توانید برای پرواز به همراه یک خلبان و یا استاد خلبان حرفه ای، آماده شوید.

  در صورتی که هوا مساعد باشد می توانید کنترل پرواز را در اختیار بگیرید و کنترل کردن پرواز را تجربه کنید. همچنین با هماهنگی با خلبان می توانید از او بخواهید تا مانورهای آکروباسی داشته باشد و به وسیله دوربین این لحظات را ثبت نمایید.

  به افرادی که دچار تنگی نفس، سرع، بیماری قلبی، تشنج یا بیماری های خطرناک هستند ورزش پاراگلایدر توصیه نمی شود.
  در هنگام پرواز خلبان و مسافر تحت پوشش بیمه دونفره هستند. برای پرواز دو نفره پاراگلایدر تجهیزاتی مانند لباس آستین بلند، کفش مناسب، SD (Ram) برای دریافت فیلم و در صورت امکان داشتن دستکش نیاز است.

  در کنار آموزش پاراگلایدر، محصولات پاراگلایدر اصل و با کیفیت بالا به فروش می رساند تا علاقه مندان این رشته بتوانند با تجهیزات خوب به یادگیری این ورزش بپردازند و در طول پرواز از ایمنی کافی برخوردار باشند.

  بد نیست در اینجا اشاره کنیم که برای آشنایی با آموزشگاههای غواصی میتوانید به مطلب آموزش غواصی در تهران مراجعه نمایید.

  پاراگلایدر پرشین پارا تهران

  پاراگلایدر پرشین پارا تهران

  دوره مقدماتی این آموزشگاه حداکثر 7 جلسه است که تعداد آن به میزان استعداد شرکت کننده بستگی دارد. تمرینات صبح ها و بعد از ظهر ها در سایت های شهید عسگری و شهید ناظری انجام می شوند. در این دوره نیاز است که هنرجو کفش و لباس مناسب تمرین را به همراه می آورد و مواردی نظیر صندلی مخصوص پرواز، چتر، کلاه مخصوص پرواز و بیسیم به عهده ی مربی خواهد بود.

  در تمام طول دوره آموزش، شرکت کننده تحت پوشش خواهد بود. برای ثبت نام در این دوره، افراد با در دست داشتن کپی شناسنامه، کارت ملی و ۳ قطعه عکس رسمی و شهریه 6 میلیون تومان می توانند اقدام کنند. برای صدور گواهینامه در پایان دوره می بایست شرکت کنندگان 300 هزار تومان پرداخت کنند.

  در دوره مستقل شرکت کننده می بایست پرواز کردن به صورت مستقل را کاملا یاد بگیرد و نکته ای که باید در نظر بگیرد این است که بین جلسات فاصله بیندازد تا پیشرفت بیشتری را شاهد باشد.

  هزینه این دوره در آموزشگاه پرشین پارا 12 میلیون تومان می باشد و در پایان این دوره به شرکت کنندگان، از طرف سازمان هواپیمایی کشوری، انجمن ورزش های هوایی وAppi  سوسیس گواهینامه اعطا می شود.

  در تمامی مراحل دوره متوسطه این آموزشگاه، علاقه مندان این رشته تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی مربی خواهند بود. هزینه این دوره 14 میلیون تومان است و پس از اتمام دوره، شرکت کنندگان از طرف سازمان هواپیمایی کشوری، انجمن ورزش های هوایی و APPI فرانسه گواهینامه دریافت می کنند.

  علاقه مندانی که می خواهند با تندم پرواز کنند می بایست تمرین و تجربه بالایی داشته باشند. این نوع پرواز به دلیل حضور یک فرد دیگر که معمولا هیچ آشنایی با نحوه پرواز کردن ندارد و بزرگی بال پاراگلایدر نیازمند تسلط بالایی می باشد.

  در واقع شرکت کنندگان با 5 پرواز به این سطح از تسلط که مورد نیاز است نخواهند رسید. در طول دوره شرکت کننده دوره و مسافر تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی مربی هستند. هزینه دوره 10 میلیون تومان است و تعداد جلسات بسته به استعداد و استمرار شرکت کننده متفاوت خواهد بود.

  • شماره تماس: 0912105100409125306147
  • آدرس: اتوبان همت غرب، شهید اردستانی، میدان دانش، سایت شهید عسگری، چادر سبز رنگ
  • انتهای جنت آباد شمالی، بالاتر از سیمان بلوار، جنب شرکت واحد، چادر سایت محمد ناظری، چادر سبز رنگ
  • مدرس دوره: مهدی کوهی

  پاراگلایدر تهران

  پاراگلایدر تهران

  پاراگلایدر تهران با داشتن بهترین مربیان پاراگلایدر ایران، دوره های آموزشی پاراگلایدر را برگزار می کند. دوره مبتدی این آکادمی با 25 ساعت آموزش با هزینه 20 میلیون تومان، دوره مستقل با 40 ساعت آموزش با هزینه 40 میلیون تومان، دوره متوسطه با 40 ساعت آموزش با هزینه 40 میلیون تومان، دوره پیشرفته با 40 ساعت آموزش با هزینه 30 میلیون تومان و دوره امنیت پرواز با هزینه 15 میلیون تومان ارائه می شود.

  • آدرس: تهران، منطقه 22، 500 متر شرق مترو ورد آورد، ضلع شمالی میدان دانش، سایت پاراگلایدر شهید عسگری
  • شماره تلفن همراه: 09361249356
  • ایمیل: pourya.gholami895@yahoo.com

  همچنین میتوانید برای آشنایی با آموزشگاههای رقص به مطلب آموزش رقص در تهران مراجعه نمایید.

  آکادمی پرواز استاد نقدی پری

  آکادمی پرواز استاد نقدی پری

  این آکادمی دوره های مقدماتی تا مربیگری آموزش پاراگلایدر را برگزار می کند. همچنین در زمینه خرید تجهیزات، گواهینامه داخلی و خارجی، جشنواره های پروازی، آموزش SIV، آموزش آکروباسی و … نیز خدماتی را ارائه می کند.

  اگر تازه کار هستید و هیچ تجربه آموزشی در زمینه پرواز با پاراگلایدر ندارید می بایست از دوره مقدماتی شروع نمایید. در ادامه لیست دوره هایی که این آکادمی برگزار می کند به همراه قیمت و شرایط آن ها آورده شده است.

  دوره آموزش مقدماتی پاراگلایدر استاد نقدی پری

  شهریه این دوره ۱۸.۵۰۰.۰۰۰ تومان است. برای شرکت در این دوره شما تنها به دستکش، کفش های ورزشی یا طبیعت گردی و لباس هایی راحتی نیاز دارید مابقی تجهیزات را خود آکادمی در اختیارتان قرار می دهد.

  این دوره شامل جلسات تئوری و تمرین عملی می باشد و در طی ده جلسه دو ساعته ارائه می شود. پس از فراگیری مباحث و رسیدن به استاندارد های لازم می توانید پرواز را شروع نمایید.

  آموزش پاراگلایدر دوره مستقل نقدی پری

  شهریه دوره مستقل آکادمی استاد نقدی پری  ۱۹.۵۰۰.۰۰۰ تومان می باشد و شرکت کنندگان می بایست از این دوره به بعد تجهیزات پاراگلایدر و بال پرواز را به همراه داشته باشند.

  آموزش پاراگلایدر دوره متوسطه استاد نقدی پری

  هزینه دوره متوسطه آموزش پاراگلایدر در این آکادمی، ۲۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان می باشد.

  آموزش پاراگلایدر دوره پیشرفته استاد نقدی پری

  در این آکادمی چنانچه دوره های قبلی را در تیم استاد نقدی پری حضور داشته باشید، این دوره رایگان است ولی در غیر صورت می بایست ۲۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان شهریه پرداخت نمایید.

  دوره  SIV نقدی پری

  هزینه دو دوره امنیت پرواز پایه و دوره امنیت مسافت هر کدام ۱۹ میلیون تومان در ایران و ۶۰۰ دلار در ترکیه است.

  دوره آکروباسی نقدی پری

  دوره آکروباسی این دوره دو پکیج دارای ۲۰ و ۳۰ پرواز می باشد. در طول این دوره، انواع مانورها از سطح پایه تا پیشرفته بدون هیچ گونه محدودیتی و با استفاده از علم روز به علاقه مندان آموزش داده می شود.

  هزینه پکیج دارای ۲۰ پرواز۱۴ میلیون تومان و هزینه پکیج دارای ۳۰ پرواز ۱۸ میلیون تومان می باشد.

  • شماره تماس: 09128174543
  • آدرس: استاد معین، میدان دانش ورد آورد
  • مدرس دوره: مهدی نقدی پری

  قبل از معرفی یکی دیگر از آموزشگاههای پاراگلایدر تهران از شما دعوت می کنیم به مقاله معرفی بهترین آموزشگاه باریستا در تهران هم سر بزنید.

  گروه پرواز پاراگلایدر ری اکشن

  گروه پرواز پاراگلایدر ری اکشن

  گروه ری اکشن یکی از معتبر ترین آموزشگاه پاراگلایدر در تهران است که  دوره های مقدماتی، متوسطه و پیشرفته پاراگلایدر را به همراه دوره امنیت پرواز در سایت شهید عسگری – ورد آورد برگزار می کند. در دوره مبتدی این آموزشگاه شما با انجام 3 پرواز گواهینامه خلبانی دریافت می کنید.

  از الزامات این دوره تکمیل فرم ثبت نام، پرداخت قسمتی از شهریه، داشتن تجهیزات لازم و بیمه می باشد. هزینه این دوره 5 میلیون تومان می باشد که می توانید به صورت اقساطی پرداخت نمایید. دوره مقدماتی دارای حداقل 4 جلسه جهت تمرینات زمین هموار، حداقل دو روز برای تمرینات شیب و تپه با حداقل 12 پرواز، پرواز دو نفره با حداقل یک پرواز با مربی و حداقل 3 پرواز بلند است.

   

  در دوره مستقل، الزاماتی نظیر گذراندن دوره مبتدی، کارت بیمه ورزشی، داشتن تجهیزات کامل مورد تایید مربی، تکمیل فرم ثبت نام و پرداخت شهریه 6 میلیون تومان در طول دوره می باشد.

  در دوره متوسطه، شرکت کننده می بایست گواهینامه دوره مستقل را گرفته باشد. شهریه این دوره 7 میلیون تومان است که شخص می تواند در طول دوره نیز پرداخت کند.

  برای شرکت در دوره امنیت پرواز شخص باید گواهینامه های دوره مستقل و متوسطه را گرفته باشد. هزینه این دوره 4 میلیون تومان می باشد که پرداخت به صورت نقدی است.

  • شماره تلفن همراه: 0912028249809123824541
  • وبسایت: iranreaction.com
  • آیدی اینستاگرام: captainfly.ir
  • آدرس: تهران، اتوبان کرج، شهرک دانشگاه صنعتی شریف، بلوار دانش، میدان دانش
  • ساعات کاری: شنبه – چهارشنبه از 11 صبح تا 4 عصر
  • پنجشنبه – جمعه از ساعت 8 صبح تا 4 عصر

  آموزشگاه پاراگلایدر در گروه پرواز آسمان تهران

  آکادمی آسمان تهران

  گروه پرواز آسان یکی از بهترین آموزشگاه پاراگلایدر در تهران است همانند گروه های دیگر پروازی از ساعت هفت و نیم صبح تا یک ساعت قبل از غروب آفتاب مجاز است خدمات پرواز تفریحی را در سایت شهید مسعود عسگری ارائه نماید. این تیم حرفه ای دوره های پاراگلایدر را به شرح زیر برگزار می کند:

  دوره Beginner به مدت 12 تا 15 جلسه که زمان برگزاری آن توافقی می باشد. شهریه این دوره 12 میلیون تومان است و تجهیزات مورد نیاز توسط مربی فراهم می شود. حداقل سن برای عزیزان علاقه مند دوره مقدماتی 12 سال می باشد و شرکت کنندگان پس از اتمام دوره گواهینامه معتبر دریافت می کنند.

  در این دوره سرفصل های آشنایی با تجهیزات پرواز و یادگیری اصول پایه پروازی، آموزش اصول نظری پرواز با پاراگلایدر، آشنایی با تجهیزات پرواز با پاراگلایدر، چترکشی زمینی و پرواز انفرادی تحت نظارت ۲ مربی ارائه می گردد.

   

  دوره مستقل یا Novice این آموزشگاه در طی 35 جلسه برگزار می شود و شهریه این دوره 20 میلیون تومان است. تجهیزات مورد نیاز این دوره توسط شرکت کننده تامین می شود. در این دوره مباحث مربوط به یادگیری تکنیک‌های تکمیلی پرواز و کسب توانایی پرواز بصورت انفرادی ارائه می گردد.

  همچنین آموزش بررسی محل پرواز و شرایط جوی، تمرینات زمینی و تیک آف و آشنایی با شرایط پرواز Thermal و Ridge انجام می گیرد. در طول این دوره شرکت کنندگان در ۲ سایت متفاوت پرواز می کنند و حداقل ۲۵ پرواز Soaring و اجرای صحیح گردش و الگوهای فرود را انجام می دهند.

  در دوره متوسطه یا Intermediate مهارت های پروازی در شرایط مختلف بهتر می شود و تکنیک های تکمیلی پرواز با پاراگلایدر آموزش داده می شود. این دوره که بین 1 ماه تا 9 ماه طول می کشد به آموزش اجرای انواع تیک آف و لندینگ در شرایط مختلف، آموزش استفاده از تجهیزات پیشرفته و توانایی انتخاب شرایط مناسب پروازی می پردازد.

  شهریه این دوره 25 میلیون تومان است و تامین تجهیزات مورد نیاز بر عهده شرکت کننده می باشد. در دوره متوسطه پرواز در ۳ سایت متفاوت و با ۵۰ سورتی پرواز انجام می گیرد و شرکت کننده می بایست حداقل ۲۰ ساعت پرواز را گذرانده باشد.

  • شماره تماس: 0912382454109129001986
  • ایمیل:  fly@asemanetehran.com
  • وبسایت: www.asemanetehran.com
  • کانال یوتویپ : @asemanetehran7705
  • آدرس: تهران، اتوبان کرج، شهرک دانشگاه صنعتی شریف، بلوار دانش، میدان دانش، گروه پرواز آسمان

  قبل از معرفی یکی دیگر از آموزشگاههای پاراگلایدر تهران از شما دعوت می کنیم به مقاله معرفی بهترین آموزشگاه خیاطی تهران هم سر بزنید.

  آموزش پاراگلایدر فخرایی

  آموزش پاراگلایدر فخرایی

  • شماره تماس: 44326668
  • آدرس: بالاتر از شهران، همت غربی اتی شهر، میدان دانش، سایت پرواز

  پاراگلایدر زندیه تهران

  پاراگلایدر زندیه تهران

  پاراگلایدر زندیه برای یک جلسه ویژه پرواز در تهران می باشد که در عین تفریح پر هیجان تفریحی خطرناک هم می باشد.  برابر بررسی های صورت گرفته اطلاعات کاملی از این مجموعه مثل ادرس سایت و پیج در شبکه های اجتماعی در دست نمی باشد .

  چنانچه شما اطلاعات کاملی از این مجموعه دارید می توانید ما را در جریان بزارید تا نسبت به اپدیت آن اقدام کنیم 

  • شماره تماس: 09122846375
  • آدرس: کیلومتر ١٧ اتوبان تهران -کرج، بعد از ایران خودرو، بلوار شهید اردستانی، خیابان دانش، میدان دانش، سایت پروازی همت
  • مدرس دوره: امیر زندیه
  • شماره تماس: 44663698 – 09128174543
  • آدرس: شهرک اکباتان، فاز یک، بلوک آ5، ورودی یک، طبقه 8، واحد 30

  ویژگی های پاراگلایدر زندیه تهران

  • مخاطب: آقایان و بانوان
  • هزینه‌های جانبی: هزینه ترانسفر، فیلمبرداری و عکاسی به صورت جداگانه در محل دریافت می شود
  • وسایل مورد نیاز: لطفا از کفش مناسب استفاده کنید.
  • محدودیت استفاده: ویژه افراد حداقل ۴۰ و حداکثر ۱۳۰ کیلو
  • محل پرواز : همت
  • پرواز با پاراگلایدر همه روزه از صبح تا غروب قابل انجام خواهد بود.(بسته به شرایط جوی)
  • بی‌نیاز به آموزش
  • تحت پوشش بیمه
  • امنیت بالا با خلبان حرفه ای و دارای گواهی نامه
  • آدرنالین خون خود را با هیجان در پاراگلایدر زندیه تهران بالا ببرید

  بد نیست در اینجا اشاره کنیم که برای آشنایی با آموزشگاههای خلبانی هلیکوپتر میتوانید به مطلب آموزش خلبانی هلیکوپتر در تهران مراجعه نمایید.

  انجمن ورزش های هوایی ایران

  انجمن ورزش های هوایی ایران

  • شماره تماس: 02144739075
  • آدرس: مجموعه ورزشی آزادی، جنب زمین شماره دو فوتبال، ساختمان بهداری، انجمن ورزش های هوایی ایران

  پاراگلایدر خلبان عیسی زاده

  • شماره تماس: 09123183477
  • آدرس: تهران، دماوند، چنار شرقی

  لیست مربیان ورزش های هوایی ایران

  مربیان مجربی که از طرف انجمن ورزش های هوایی ایران برای استان تهران معرفی شدند به همراه شماره تماس آن ها به شرح زیر می باشند:

  مربیان پاراگلایدر درجه ۲

  • محمد خورسند – شماره تماس : ۰۹۱۲۱۳۸۴۴۷۵
  • حمید سراجان – شماره تماس : ۰۹۱۲۱۰۱۰۷۸۹
  • وحید نظری نسب – شماره تماس : ۰۹۱۲۱۹۰۸۵۱۸
  • بابک حسینی – شماره تماس : ۰۹۱۲۱۴۳۱۱۷۹
  • محمد رازقی – شماره تماس : ۰۹۱۲۱۱۳۹۳۵۱

  مربیان پاراگلایدر درجه ۳

  • ابوالفضل خدایاری – شماره تماس : ۰۹۱۲۱۲۱۸۹۲۳
  • سید مرتضی علوی – شماره تماس : ۰۹۱۲۶۹۵۹۱۴۹
  • سید سبحان علوی – شماره تماس : ۰۹۱۹۰۸۲۲۲۹۵
  • مهدی اردیخانی – شماره تماس : ۰۹۱۲۳۰۷۰۸۰۱
  • محسن موسس – شماره تماس : ۰۹۱۲۲۰۴۲۱۹۶
  • محمد مهدی فرخنده کلام – شماره تماس :۰۹۱۹۳۳۸۱۰۳۷
  • علیرضا اثنی عشری – شماره تماس : ۰۹۱۲۱۳۸۰۱۳۶
  • مائده مقیمی – شماره تماس : ۰۹۳۵۷۹۱۳۵۹۳
  • حسام بایرامی – شماره تماس : ۰۹۱۲۱۳۹۹۶۹۱
  • محمد کنعانی – شماره تماس : ۰۹۱۲۱۵۹۷۵۰۶
  • رضا اباذری – شماره تماس : ۰۹۱۲۱۰۹۹۵۹۹
  • محمد غیاثی طاری – شماره تماس : ۰۹۱۲۴۰۳۳۰۳۷
  • غلامرضا امیدعلی – شماره تماس : ۰۹۱۲۵۴۶۴۰۳۷
  • هادی حیدری – شماره تماس : ۰۹۱۲۲۱۵۸۰۳۲
  • جمشید شمس – شماره تماس : ۰۹۱۲۳۹۵۶۶۵۶
  • مهدی کوهی – شماره تماس : ۰۹۱۲۵۳۰۶۱۴۷
  • مهرداد شیخی – شماره تماس : ۰۹۱۲۲۴۹۷۴۲۴
  • مرتضی قربانی – شماره تماس : ۰۹۱۹۴۲۶۶۱۰۲
  • شهرام نوشادی راد – شماره تماس : ۰۹۱۲۳۵۷۸۰۰۹
  • محسن منصوری – شماره تماس : ۰۹۱۲۹۶۲۸۵۰۶
  • محمد آقایی – شماره تماس : ۰۹۳۵۳۲۹۱۹۴۳
  • ارسطو عابدینی – شماره تماس : ۰۹۱۲۵۲۵۶۲۴۷
  • پوریا غلامی – شماره تماس : ۰۹۳۶۱۲۴۹۳۵۶
  • فرنوش صمدزادگان – شماره تماس : ۰۹۳۹۱۲۸۸۰۱۱
  • جواد رحمت نژاد – شماره تماس : ۰۹۲۱۴۰۷۱۷۶۴
  • حمید هراثی – شماره تماس : ۰۹۱۲۳۸۳۳۸۶۸
  • علی عاملی – شماره تماس : ۰۹۱۲۴۰۵۴۴۹۲
  • سید سهیل سادات باریکانی – شماره تماس : ۰۹۱۲۷۸۳۳۷۰۳
  • میثم سروی – شماره تماس : ۰۹۳۹۲۸۱۹۰۳۱
  • مهدی فرج زاده – شماره تماس : ۰۹۱۲۳۱۳۰۷۳۲
  • محمدمهدی نوذری – شماره تماس : ۰۹۱۲۷۶۲۸۷۸۴
  • علی صالحی – شماره تماس : ۰۹۱۲۱۲۲۱۱۲۱
  • سامان مردانی – شماره تماس ۰۹۱۳۴۰۸۸۰۴۶
  • احسان داوری – شماره تماس : ۰۹۱۹۰۷۱۶۱۷۰
  • سالار اسکندری- شماره تماس : ۰۹۳۷۷۶۸۹۲۴۰
  • محمد ترکاشوند – شماره تماس : ۰۹۱۹۵۵۷۳۷۴۲
  • سحر سلیمانی – شماره تماس : ۰۹۱۲۰۵۲۵۸۳۵
  • مجید زندیان – شماره تماس : ۰۹۱۲۲۷۰۷۵۰۶
  • محمد ریحانی – شماره تماس : ۰۹۳۶۷۱۴۵۳۳۲
  • محمدعلی خیابانی – شماره تماس : ۰۹۱۲۶۰۲۸۳۴۲
  • مهدی حق بدری – شماره تماس : ۰۹۱۲۵۰۰۲۰۰۷
  • مهدی مختاری – شماره تماس : ۰۹۱۲۸۱۷۰۵۱۵
  • هاشم مهتابی – شماره تماس : ۰۹۱۲۳۰۲۰۸۳۳
  • یعقوب الهیاری – شماره تماس : ۰۹۱۲۳۹۶۶۴۱۸
  • مرتضی بهبودی – شماره تماس : ۰۹۱۲۱۴۵۵۰۵۶
  • احمد حسنوند – شماره تماس : ۰۹۱۲۲۰۶۹۷۷۰
  • اصغر اصغری – شماره تماس : ۰۹۱۲۹۰۰۱۹۸۶
  • سید اکبر فتاحی – شماره تماس : ۰۹۱۲۸۳۴۷۲۱۰
  • مجتبی زنگی – شماره تماس : ۰۹۱۹۲۴۰۵۶۳۰
  • محمود لشگری – شماره تماس : ۰۹۱۲۱۰۲۷۷۹۴
  • مصطفی دوستی – شماره تماس : ۰۹۱۲۸۰۶۳۰۱۰
  • محمود طالبی – شماره تماس : ۰۹۱۲۴۲۵۳۹۴۰
  • علی وزیری – شماره تماس : ۰۹۳۷۸۱۵۶۷۴۹
  • توحید تقی پور – شماره تماس : ۰۹۱۴۴۴۰۰۹۰۱
  • حسین اسفندیار – شماره تماس : ۰۹۱۲۱۰۶۹۲۶۶

  قبل از معرفی مهم ترین دوره های پاراگلایدر از شما دعوت می کنیم به مقاله معرفی مرکز آموزش پاتیناژ در تهران هم سر بزنید.

  مهمترین دوره های پاراگلایدر

  آموزش مقدماتی پاراگلایدر Beginner

  آموزش مقدماتی پاراگلایدر Beginner -

  این دوره مخصوص تازه کارها می باشد که با شرکت در این دوره و فرا گرفتن آن، می توانند در انتهای دوره به دلیل نداشتن تجربه کافی با نظارت مربی پرواز کنند.

  در این مرحله از آموزش لقبی تحت عنوان سولو به شما نسبت داده می شود و این به این معنی است که شما می توانید به تنهایی با پاراگلایدر پرواز کنید و همچنین گواهینامه سولویی پاراگلایدر را نیز دریافت نمایید.

  آموزش دوره مستقل Novice

  آموزش دوره مستقل Novice –

  بعد از اتمام دوره مقدماتی پاراگلایدر و پرواز به صورت سلو، می توانید برای داشتن پروازی حرفه ای تر در دوره آموزشی مستقل پاراگلایدر شرکت کنید. در این مرحله از آموزش پاراگلایدر شما به صورت تخصصی تر آموزش می بینید و می توانید بدون نیاز به حضور مربی در هر کجا که بخواهید چه در ایران و چه در خارج از ایران با پاراگلایدر پرواز کنید.

  در این دوره نیز مانند دوره مقدماتی پس از پایان دوره به علاقه مندان گواهینامه اعطا می گردد.

  آموزش دوره متوسطه Intermediate

  آموزش دوره متوسطه Intermediate -

  در دوره متوسطه، افراد به خوبی پرواز می کنند اما می خواهند فراتر از این یاد بگیرند و به صورت تکنیکی تر پرواز کنند. به این صورت که تکنیک هایی همچون آکروباسی را در طول پرواز خود انجام دهند و بتوانند مسافت های طولانی تری را با پاراگلایدر پرواز کنند.

  آموزش دوره پیشرفته Advanced

  آموزش دوره پیشرفته Advanced -

  این دوره برای خلبانانی است که زمان زیادی را صرف کرده اند تا در پرواز با پاراگلایدر با تجربه و حرفه ای شوند و تصمیم دارند این ورزش را خیلی حرفه ای یاد بگیرند. پس از اتمام این دوره، شما خیلی می توانید وارد مرحله بعدی تحت عنوان مربیگری شوید.

  دوره تندم مختص افرادی است که می توانند در پرواز انفرادی تبحر و تجربیات قابل قبولی را داشته باشند و وسیله بزرگی را در شرایط مختلف کنترل کنند.

  همچنین این افراد دوست دارند لذت پرواز را با شخص دیگری تقسیم کنند و از به پرواز در آمدن با شخص دیگر در پهنه ی بیکران آسمان لذت می برند. این دوره نیاز به تجربه زیاد دارد به همین دلیل داشتن یک مربی که با مهارت باشد و بتواند تمامی نکات مهم و ضروری را به شرکت کننده انتقال دهد بسیار مهم است.

  علاوه بر شرکت در دوره های گفته شده، در دوره های تکمیلی نیز می توانید شرکت کنید. این دوره ها به شرح زیر می باشند:

  دوره امنیت پرواز یا SIV

  در این دوره خلبان برای رویارویی با شرایط سخت پرواز و موارد اضطراری یاد می گیرد چگونه عمل کند تا بتواند موفق از این شرایط خارج شود. در دوره امنیت پرواز، خلبان تمریناتی انجام می دهد که باعث می شود علاوه بر تبحر در پرواز، اعتماد به نفس او نیز به شدت افزایش پیدا کند.

  مدت زمان دوره SIV پاراگلایدر از سه تا چهار روز متفاوت است و معمولا تعداد پرواز در این دوره محدودیتی ندارد. در طول این دوره، مواردی از قبیل پیچ کنترل، کشیدن کمکی، بیگرز، پرواز به عقب، فول استال، بی لاین استال، کنترل جمع شدگی های متقارن و نامتقارن، استفاده از اسپید بار، اسپیرال، اسپین، کنترل پاندول بال و هر آنچه را که باعث می شود عکس العمل های صحیح شما در موقعیت های بحرانی و شرایط اضطراری پرواز با پاراگلایدر به طور سریع تر و بهتر انجام شود یاد خواهید گرفت.

  این دوره در دو سطح مختلف زیر برگزار می گردد:

  سطح پایه

  سطح پایه این دوره برای شاگردان تازه کار می باشد و تمامی مانورهای گفته شده در قسمت قبل به خصوص حرکات کاهنده سریع ارتفاع و انواع ریکاوری توزدگی های بال آموزش داده می شود.

  سطح مسافت

  سطح مسافت دوره امنیت پرواز مختص خلبانان مسافت است. خلبانان مسافت در در کنار اینکه تمامی مانور های گفته شده را دوباره تمرین می کنند، موارد اضطراری که برای این نوع پرواز لازم است را نیز یاد می گیرند.

  این مهارت ها به آن ها کمک می کند تا در موقعیت های اضطراری، اقدامات مورد نیاز را انجام دهند و در هر شرایطی، پروازی موفق را داشته باشند. پیش نیاز این دوره، گذراندن دوره SIV پایه است که علاقه مندان می بایست با موفقیت پشت سر گذرانده باشند.

  دوره آکروباسی

  این دوره که در اصل پرواز آکروبات یا آکروباسی پاراگلایدینگ است، شامل پرواز با پاراگلایدر است که در حین پرواز خلبان حرکات نمایشی نیز انجام می دهد. این نوع پرواز به مهارت و تمرینات زیادی نیاز دارد. پرواز آکروبات، از جمله پرواز های هیجان انگیزی است که سرعت و فشار بالایی رو در بر دارد.

  پیش نیاز این دوره، گذراندن حداقل یک دوره SIV  است. در طول این تور آموزشی، مانورهای مک تویست، وینگ اور، ست، اسپیرال، داینامیک استال، لوپ، هلیکو، اسیمتریک ست، تامبلینگ و اینفینیتی تامبلینگ را به خوبی خواهید آموخت.

  در تهران، آموزشگاه ها و مربیان حرفه ای وجود دارد که علاقه مندان به این رشته می توانند آموزش ببینند.

  آموزش پاراگلایدر

  آموزش پاراگلایدر با شما امکان می‌دهد تا تجربه‌ای هیجان انگیز و منحصر به فرد کسب کنید. احساس آزادی و وزش در آسمان می‌تواند بسیار هیجان انگیز و خاطره ساز باشد. پاراگلایدر یک ورزش فعال است که می‌تواند باعث بهبود فعالیت بدنی و استقامت بدن شما شود.

  این ورزش با شما اجازه می‌دهد تا از مناظر طبیعی و بکر لذت ببرید و ارتباط عمیقی با طبیعت برقرار کنید. در ادامه اطلاعات تکمیلی به صورت کامل در زمینه آموزش‌های پاراگلایدر آمده‌اند.

  آموزش پاراگلایدر

  مراحل آموزش پاراگلایدر

  آموزش پاراگلایدر شامل چند مرحله مهم است. در هر یک از این مراحل بایستی به ترتیب طی شوند تا مراحل شرکت کننده به صورت کامل بهبود پیدا کند. در ادامه مراحل آموزش پاراگلایدر را بررسی خواهیم کرد.

  1. آموزش تئوری: در مرحله اولیه شما با اصول و پایه پاراگلایدر به صورت تئوری آشنا خواهید شد. اطلاعاتی همچون اصول ایمنی و تجهیزات مورد نیاز برای پرواز به شما ارائه می‌شوند. این دسته از اطلاعات در کلاس‌های تئوری و با استفاده از منابع آموزشی توسط استاد با شما تدریس می‌شوند.
  2. آموزش تمرینات به صورت زمینی: پس از انتهای شدن مراحل آموزش تئوری با موفقیت، نوبت و تمرینات زمینی فرا می‌رسد. تمرینات زمینی شامل تاختن و کنترل پاراگلایدر روی زمین می‌شود. تمرین راه‌اندازی پاراچوت، تمرین‌های راه رفتن و فرود آمدن و مسائل مربوط به تعادل و کنترل در هوا نیز در این مرحله به شما آموزش داده می‌شود.
  3. آموزش پرواز تک نفره: در مرحله بعد نوبت به آموزش پرواز به صورت تک نفره می‌رسد. در این مرحله شما به صورت تکی با کمک مربی در آسمان پرواز خواهید کرد و تمریناتی همچون بالا رفتن، فرود آمدن و کنترل ارتفاع و جهت را خواهید داشت.

  هزینه آموزش پاراگلایدر

  هزینه آموزش این پاراگلایدر تحت تاثیر عوامل متعددی است. سطح آموزشی مورد نظر شما تا حد قابل توجهی تعیین کننده هزینه‌ای است که شما بایستی برای آموزش بپردازید. بدیهی است که افرادی که در مراحل اولیه هستند بایستی تا پایان دوره هزینه‌های بیشتری را متقبل شوند. به صورت کلی دوره‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند.

  دوره مبتدی، مستقل، متوسطه، امنیت پرواز، پیشرفته و آکروباسی‌ از مهم‌ترین مراحل آموزش پاراگلایدر هستند. هزینه کلاس‌ها از ۸ میلیون تومان شروع و تا ۳۰ میلیون تومان ادامه پیدا می‌کنند.

  مدت زمانی که بایستی برای آموزش صرف شود نیز می‌تواند تعیین کننده قیمت نهایی پروسه آموزش باشد. آموزش‌های کوتاه مدت و موقت معمولاً دارای هزینه‌های کمتری نسبت به آموزش‌های بلند مدت و تخصصی هستند.

  لازم به ذکر است که هزینه‌ها شامل هزینه‌های وسایل و تجهیزات نیز می‌شوند. شما بایستی برای آموزش اقدام به خریداری و تامین طیف وسیعی از وسایل و تجهیزات ایمنی کنید.

   

  با امتیاز به مقاله از ما حمایت کنید😍

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  مدیر تیم نویسندگی

  این مقاله به کوشش اعضای تیم محتوای سایت در تهران تولید شده است. ممنون میشویم با نظرات و بازخوردهایتان تیم "درتهران" را در انتشار هرچه بهتر محتواهای مفید و کاربردی یاری دهید.

  نوشته های مشابه

  1 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا